Profil společnosti Mlékárna Hlinsko, a.s.

Profil společnosti Mlékárna Hlinsko, a.s.

Mlékárna Hlinsko byla založena v roce 1939 a výroba byla spuštěna v roce 1943. V prvním roce mlékárna zpracovala 2 miliony litrů syrového mléka do výrobků sušené mléko, kondenzované mléko, máslo a sušené podmáslí.

V současné době se zpracovává ve výrobním závodě cca. 200 milionů litrů mléka za rok. Od roku 2013 byl výrobní program rozšířen o ultrafiltrované a odkapávané tvarohy. Od roku 2014 je součástí Mlékárny Hlinsko výrobní linka na tvarohy, které byly v roce 2015 uvedeny na trh pod značkou Tatra.

V roce 1947 společnost zrealizovala první exporty výrobků, aktuálně vyváží do více jak 25ti zemí po celém světě.


Vznik značky Tatra

Vznik značky Tatra

Od roku 1964 dodává mlékárna na trh výrobky pod značkou Tatra, kterou používá dodnes a řadu výrobků rozšířila o značky Tatra Zmrzka a Tatra Professional, kterou používá pro dodávky profesionálním kuchařům v rámci gastro segmentu.


Vysoká jakost produktů je priorita

Vysoká jakost produktů je priorita

Mlékárna Hlinsko je hrdá na své výrobky prvotřídní kvality. Město Hlinsko se nachází na Českomoravské vysočině, oblasti zvláště známé pro svoji čistou a neznečištěnou přírodu, která rozhodně přispívá k výborné chuti mléka. Vstupní surovina je vždy z českých chovů a  je pravidelně kontrolována. Mlékárna dlouhodobě investuje do nejmodernějších technologií a do systému řízení kvality. Díky tomu dosahuje společnost u všech výrobků nejen špičkové kvality, ale také jejich výjimečné chuti.


Haccp
Od roku 1998 je zde zaveden
systém řízení kontrolních a kritických bodů
ve výrobě (HACCP).
IFS Food
Od roku 2004
je společnost držitelem
certifikátu IFS.
GM
QCZ
Oceněný Mlékárenský výrobek
Ocenění Mlékárenský výrobek roku získaly produkty Farmářské máslo (r. 2013), Tvaroh tučný (r. 2015), Farmářský tvaroh (r. 2016). Ocenění Česká chuťovka pro rok 2018 získaly tradiční tuby Pikao a Jesenka. Ocenění Dětská chuťovka pro rok 2018 získalo ochucené mléko Kravík vanilkový.

Změna vlastníka a právní formy na akciovou společnost

5. října 2011 se stal vlastníkem Mlékárny Hlinsko AGROFERT, a.s.

Mlékárny Hlinsko AGROFERT, a.s.

V květnu roku 2012 změnila společnost Mlékárna Hlinsko právní formu, ze společnosti s  ručením omezeným se stala akciová společnost.

Napište nám

Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.